Plugins - Migration, Backup, Staging – WPvivid Backup &amp - en to tr translation catalogue (548 entries)

en: lsolated Folder Path:
tr: Yalıtılmış klasör yolu:

en: This tab displays the isolated images and their locations. You can choose to restore or delete specific isolated images.
tr: Bu sekme, yalıtılmış görüntüleri ve konumlarını görüntüler. Belirli yalıtılmış görüntüleri geri yüklemeyi veya silmeyi seçebilirsiniz.

en: All Folders
tr: Tüm klasörler

en: Search
tr: Ara

en: Clicking the 'Scan' button to find unused images in your media folder. Currently it only scans JPG and PNG images.
tr: Ortam klasörünüzde kullanılmayan görselleri bulmak için 'Tara' düğmesine tıklayın. Şu anda yalnızca JPG ve PNG görüntülerini taramaktadır.

en: Media path:
tr: Ortam yolu:

en: In the tab, you can scan your media folder (uploads) to find unused images and isolate specific or all unused images.
tr: Sekmede, kullanılmayan görselleri bulmak ve belirli veya tüm kullanılmayan görselleri yalıtmak için ortam klasörünüzü (karşıya yüklemeler) tarayabilirsiniz.

en: Isolated Media
tr: Yalıtılmış ortam

en: Scan Media
tr: Ortam dosyalarını tara

en: Restoring images...
tr: Görselleri geri yükleniyor...

en: Delete all images
tr: Tüm görselleri sil

en: Delete selected images
tr: Seçili görselleri sil

en: Restore all images
tr: Tüm görselleri geri yükle

en: Restore selected images
tr: Seçili görselleri geri yükle

en: Isolating images...
tr: Görseller yalıtılıyor...

en: Apply
tr: Uygula

en: Isolate all images
tr: Tüm görselleri yalıt

en: Isolate selected images
tr: Seçili görselleri yalıt

en: Bulk Actions
tr: Toplu İşlemler

en: Select bulk action
tr: Toplu eylem seçin

en: With this option checked, all staging sites you have created will be retained when the plugin is deleted, just in case you still need them later. The sites will show up again after the plugin is reinstalled.
tr: Bu seçenek işaretliyken, oluşturduğunuz tüm test siteleri, eklenti silindiğinde, daha sonra ihtiyaç duymanız ihtimali durumunda korunur. Eklenti yeniden yüklendikten sonra siteler tekrar görünecektir.

en: When checked, this option allows you to keep the current permalink structure when you create a staging site or push a staging site to live.
tr: İşaretlendiğinde, bu seçenek bir test sitesi oluşturduğunuzda veya bir test sitesini canlıya aldığınızda geçerli kalıcı bağlantı yapısını korumanıza olanak tanır.

en: When the option is checked, anyone will be able to visit the staging site without the need to login. Uncheck it to request a login to visit the staging site.
tr: Seçenek işaretlendiğinde, herkes oturum açmaya gerek kalmadan test sitesini ziyaret edebilir. Test sitesini ziyaret etmek üzere oturum açma isteğinde bulunmak için bu seçeneğin işaretini kaldırın.

en: Are you sure to restart this staging site?
tr: Bu test sitesini yeniden başlatacağınızdan emin misiniz?

en: Are you sure to delete this staging site?
tr: Bu test sitesini sileceğinizden emin misiniz?

en: Click OK to start creating the staging site.
tr: Test sitesini oluşturmaya başlamak için Tamam'ı tıklatın.

en: Click OK to start creating fresh WordPress install.
tr: Yeni WordPress kurulumu oluşturmaya başlamak için Tamam'ı tıklayın.

en: Warning: Root directory is forbidden to set to '/'.
tr: Uyarı: Kök dizinin '/' olarak ayarlanması yasaktır.

en: Add a storage
tr: Bir depolama birimi ekle

en: Remove the remote storage
tr: Uzak depolama birimini kaldır

en: Edit the remote storage
tr: Uzak depolama birimini düzenle

en: Delete the backup
tr: Yedeği sil

en: Click the button to complete website restore or migration
tr: Web sitesi geri yüklemesini veya taşıma işlemini tamamlamak için düğmeye tıklayın

en: Uploaded Backup:
tr: Yüklenen yedekleme:

en: You have successfully changed your default remote storage.
tr: Varsayılan uzak depolama biriminizi başarıyla değiştirdiniz.

en: Manual
tr: Manuel

en: Clone then Transfer
tr: Çoğalt sonra Aktar

en: Save
tr: Kaydet

en: The key has expired.
tr: Anahtarın süresi doldu.

en: The key is invalid.
tr: Anahtar geçersiz.

en: A key is required.
tr: Bir anahtar gerekli.

en: 24 hours
tr: 24 saat

en: 8 hours
tr: 8 saat

en: 2 hours
tr: 2 Saat

en: Reset Filters
tr: Filtreleri sıfırla

en: Please select an existing author to start importing.
tr: İçe aktarmaya başlamak için lütfen mevcut bir yazarı seçin.

en: Import failed.
tr: İçe aktarma başarısız oldu.

en: Import completed successfully.
tr: İçe aktarma işlemi başarıyla tamamlandı.

en: Are you sure you want to delete all the exported files in the /ImportandExport folder? All the export files in the folder will be permanently deleted.
tr: /ImportandExport klasöründeki dışa aktarılan tüm dosyaları silmek istediğinizden emin misiniz? Klasördeki tüm dışa aktarma dosyaları kalıcı olarak silinir.

en: Show Pages
tr: Sayfaları göster

en: Show Posts
tr: Yazıları göster

en: You can not use word 'wpvivid' to comment the post.
tr: Yazıya yorum yapmak için 'wpvivid' kelimesini kullanamazsınız.

en: Seconds
tr: Saniye

en: The selected item(s) will be permanently deleted. Are you sure you want to continue?
tr: Seçilen öğe(ler) kalıcı olarak silinecektir. Devam etmek istediğinizden emin misiniz?

en: Out of date backups have been removed.
tr: Güncel olmayan yedeklemeler kaldırıldı.

en: Deleting a remote storage will make it unavailable until it is added again. Are you sure to continue?
tr: Uzak depolama biriminin silinmesi, yeniden eklenene kadar kullanılamamasına neden olur. Devam edeceğinizden emin misiniz?

en: Restore failed.
tr: Geri yükleme başarısız oldu.

en: Are you sure to continue?
tr: Devam etmek istediğinize emin misiniz?

en: Prepare to download the backup
tr: Yedeklemeyi indirmeye hazırla

en: Downloaded Size:
tr: İndirilen boyut:

en: Retriving (remote storage to web server)
tr: Getiriliyor (uzak depolama biriminden web sunucusuna)

en: Prepare to Download
tr: İndirmeye hazırla

en: Send succeeded.
tr: Gönderme başarılı oldu.

en: VPS hosting
tr: VPS barındırma

en: share hosting
tr: paylaştımlı barındırma

en: Already Done
tr: Zaten tamamlandı

en: Never
tr: Hiç bir zaman

en: Maybe Later
tr: Belki sonra

en: Rate Us
tr: Bize oy verin

en: Retrying
tr: Yeniden deneniyor

en: Send backups to remote storage (You can choose whether to keep the backup in localhost after it is uploaded to cloud storage in Settings.)
tr: Yedeklemeleri uzak depoya gönder (Yedeklemenin bulut depolama alanına yüklendikten sonra yerel ortamda kalıp kalmayacağını ayarlardan seçebilirsiniz.)

en: Are you sure to remove the selected backups? These backups will be deleted permanently.
tr: Seçili yedeklemeleri kaldıracağınızdan emin misiniz? Bu yedeklemeler kalıcı olarak silinecek.

en: Are you sure to remove this backup? This backup will be deleted permanently.
tr: Bu yedeği kaldıracağınızdan emin misiniz? Bu yedekleme kalıcı olarak silinecek.

en: Click to get Microsoft authentication.
tr: Microsoft kimlik doğrulaması almak için tıklayın.

en: To add OneDrive, please get Microsoft authentication first. Once authenticated, you will be redirected to this page, then you can add storage information and save it
tr: OneDrive eklemek için lütfen önce Microsoft kimlik doğrulamasını alın. Kimliği doğrulandıktan sonra, bu sayfaya yönlendirilirsiniz, ardından depolama bilgileri ekleyebilir ve kaydedebilirsiniz

en: Click to get Google authentication.
tr: Google kimlik doğrulamasını almak için tıklayın.

en: To add Google Drive, please get Google authentication first. Once authenticated, you will be redirected to this page, then you can add storage information and save it
tr: Google Drive eklemek için lütfen önce Google kimlik doğrulamasını alın. Kimliği doğrulandıktan sonra, bu sayfaya yönlendirilirsiniz, ardından depolama bilgileri ekleyebilir ve kaydedebilirsiniz

en: To add Dropbox, please get Dropbox authentication first. Once authenticated, you will be redirected to this page, then you can add storage information and save it
tr: Dropbox eklemek için lütfen önce Dropbox kimlik doğrulamasını alın. Kimliği doğrulandıktan sonra, bu sayfaya yönlendirilirsiniz, ardından depolama bilgileri ekleyebilir ve kaydedebilirsiniz

en: Click to get Dropbox authentication.
tr: Dropbox kimlik doğrulamasını almak için tıklayın.

en: Click the button to add the storage.
tr: Depolama alanı eklemek için düğmeyi tıklayın.

en: Add Now
tr: Şimdi ekle

en: The value of 'Delay Between Requests' can't be empty.
tr: 'İstekler arasında gecikme' değeri boş olamaz.

en: The value of 'PHP Scripts Execution Timeout' can't be empty.
tr: 'PHP komut dosyaları yürütme zaman aşımı' değeri boş olamaz.

en: The value of 'Staging Memory Limit' can't be empty.
tr: 'Hazırlık bellek limiti' değeri boş olamaz.

en: The value of 'Max File Size' can't be empty.
tr: 'En büyük dosya boyutu' değeri boş olamaz.

en: The value of 'File Copy Count' can't be empty.
tr: 'Dosya kopyalama sayısı' değeri boş olamaz.

en: The value of 'DB Replace Count' can't be empty.
tr: 'Veritabanı değiştirme sayısı' değeri boş olamaz.

en: The value of 'DB Copy Count' can't be empty.
tr: 'Veritabanı kopya sayısı' değeri boş olamaz.

en: The value of 'Media Files Quantity Processed Per Request' can't be empty.
tr: 'İsteğe göre işlenen ortam dosyaları miktarı' değeri boş olamaz.

en: The value of 'Posts Quantity Processed Per Request' can't be empty.
tr: 'Talep başına işlenen miktarı deftere nakletme miktarı' değeri boş olamaz.

en: The value of 'Chunk Size' can't be empty.
tr: 'Öbek boyutu' değeri boş olamaz.

en: The value of 'PHP memory limit for restoration' can't be empty.
tr: 'Geri yükleme için PHP bellek sınırı' değeri boş olamaz.

en: The value of 'PHP memory limit for backup' can't be empty.
tr: 'Yedekleme için PHP bellek sınırı' değeri boş olamaz.

en: The value of 'PHP scripts execution timeout for restore' can't be empty.
tr: 'PHP komut dosyalarının geri yükleme için yürütme zaman aşımı' değeri boş olamaz.

en: The value of 'PHP scripts execution timeout for backup' can't be empty.
tr: 'PHP komut dosyalarının yedekleme için yürütme zaman aşımı' değeri boş olamaz.

en: The value of 'Exclude files which are larger than' can't be empty.
tr: 'Şundan daha büyük dosyaları dışarda bırak' değeri boş olamaz.

en: The value of 'Compress file every' can't be empty.
tr: 'Her dosyayı sıkıştır' değeri boş olamaz.

en: Back
tr: Geri

en: Because Dropbox has upgraded their API on September 30, 2021, the new API is no longer compatible with the previous app's settings. Please re-add your Dropbox storage to ensure that it works properly.
tr: Dropbox API'lerini 30 Eylül 2021'de yükselttiği için, yeni API artık önceki uygulamanın ayarlarıyla uyumlu değil. Düzgün çalıştığından emin olmak için lütfen Dropbox depolama alanınızı yeniden ekleyin.

en: In order to execute the scheduled backups properly, please set the DISABLE_WP_CRON constant to false. If you are using an external cron system, simply click 'X' to dismiss this message.
tr: Zamanlanmış yedeklemeleri düzgün bir şekilde yürütmek için lütfen DISABLE_WP_CRON sabitini false olarak ayarlayın. Harici bir cron sistemi kullanıyorsanız, bu iletiyi kapatmak için 'X'i tıklamanız yeterlidir.

en: <strong>Tips: </strong>Some web hosts may restrict the connection between the two sites, so you may get a 403 error or unstable connection issue when performing auto migration. In that case, it is recommended to manually transfer the site.
tr: <strong>İpuçları: </strong> Bazı web sunucuları iki site arasındaki bağlantıyı kısıtlayabilir, bu nedenle otomatik taşıma gerçekleştirirken 403 hatası veya kararsız bağlantı sorunu yaşayabilirsiniz. Bu durumda, sitenin manuel olarak aktarılması önerilir.

en: Staging
tr: Hazırlık

en: Create A Fresh WordPress Install
tr: Temiz bir WordPress kurulumu oluşturun

en: Create A Staging Site
tr: Bir hazırlık sitesi oluşturun

en: WPvivid Plugins - Staging
tr: WPvivid Eklentileri - Hazırlık

en: Subsite Description
tr: Alt site açıklaması

en: Subsite Title
tr: Alt site başlığı

en: Subsite Tables/Folders
tr: Alt site tabloları/klasörleri

en: Subsite URL
tr: Alt site adresi

en: Keep staging sites when deleting the plugin
tr: Eklentiyi silerken hazırlık sitelerini koruyun

en: Keep permalink when transferring website
tr: Web sitesini aktarırken kalıcı bağlantıyı koru

en: Anyone can visit the staging site
tr: Herkes hazırlık sitesini ziyaret edebilir

en:  times when encountering a time-out error
tr:  kere zaman aşımı hatası ile karşılaşıldığı zaman

en: A lower value will help speed up the process of creating a staging site. However, if your server has a limit on the number of requests, a higher value is recommended.
tr: Daha düşük bir değer, bir hazırlık sitesi oluşturma işlemini hızlandırmaya yardımcı olur. Ancak, sunucunuzun istek sayısıyla ilgili bir sınırı varsa, daha yüksek bir değer önerilir.

en: Delay Between Requests
tr: İstekler arasındaki gecikme

en: The time-out is not your server PHP time-out. With the execution time exhausted, our plugin will shut down the progress of 
                    creating a staging site. If the progress  encounters a time-out, that means you have a medium or large sized website. Please try to 
                    scale the value bigger.
tr: Zaman aşımı sunucu PHP zaman aşımınız değil. Yürütme süresi tükendiğinde, eklentimiz 
                    hazırlık sitesi oluşturma işini durdurur. İlerleme bir zaman aşımıyla karşılaşırsa, orta veya büyük boyutlu bir web siteniz olduğu anlamına gelir. Lütfen değere 
                    daha büyük bir değer atayarak deneyin.

en: PHP Script Execution Timeout
tr: PHP komut dosyası yürütme zaman aşımı

en: Adjust this value to apply for a temporary PHP memory limit for the plugin to create a staging site. 
                    We set this value to 256M by default. Increase the value if you encounter a memory exhausted error. Note: some 
                    web hosting providers may not support this.
tr: Eklentinin bir test sitesi oluşturması için geçici bir PHP bellek sınırı uygulamak üzere bu değeri ayarlayın. 
                    Bu değeri varsayılan olarak 256M olarak ayarladık. Bellek tükendi gibi bir hatayla karşılaşırsanız değeri artırın. Not: bazı 
                    web barındırma sağlayıcıları bunu desteklemeyebilir.

en: Staging Memory Limit
tr: Hazırlık bellek sınırı

en: Maximum size of the files copied to a staging site. All files larger than this value will be ignored. If you set the value of 0 MB, all files will be copied to a staging site.
tr: Test sitesine kopyalanan dosyaların en yüksek boyutu. Bu değerden daha büyük tüm dosyalar yoksayılır. 0 MB değerini ayarlarsanız, tüm dosyalar test sitesine kopyalanır.

en: Max File Size
tr: En fazla dosya boyutu

en: Number of files to copy that will be copied within one ajax request. The higher value makes the file copy process faster. 
                    Please try a high value to find out the highest possible value. If you encounter timeout errors, try lower values until no more errors occur.
tr: Bir ajax isteği içinde kopyalanacak dosya sayısı. Daha yüksek değer, dosya kopyalama işlemini daha hızlı hale getirir. 
                    Mümkün olan en yüksek değeri bulmak için lütfen yüksek bir değer deneyin. Zaman aşımı hatalarıyla karşılaşırsanız, daha fazla hata oluşmayana kadar daha düşük değerler deneyin.

en: File Copy Count
tr: Dosya kopyalama sayısı

en: Number of DB rows, that are processed within one ajax query. The higher value makes the DB replacement process faster. 
                    If timeout erros occur, decrease the value because this process consumes a lot of memory.
tr: Bir ajax sorgusu içinde işlenen veritabanı satırlarının sayısı. Daha yüksek değer, VT değiştirme işlemini daha hızlı hale getirir. 
                    Zaman aşımı hataları oluşursa, bu işlem çok fazla bellek tükettiği için değeri azaltın.

en: DB Replace Count
tr: Veritabanı değiştirme sayısı

en: Number of DB rows, that are copied within one ajax query. The higher value makes the database copy process faster. 
                    Please try a high value to find out the highest possible value. If you encounter timeout errors, try lower values until no 
                    more errors occur.
tr: Bir ajax sorgusu içinde kopyalanan veritabanı satırlarının sayısı. Daha yüksek değer, veritabanı kopyalama işlemini daha hızlı hale getirir. 
                    Mümkün olan en yüksek değeri bulmak için lütfen yüksek bir değer deneyin. Zaman aşımı hatalarıyla karşılaşırsanız, hata oluşmayana 
                    kadar daha düşük değerler deneyin.

en: DB Copy Count
tr: Veritabanı kopya sayısı

en: Staging Settings
tr: Hazırlık sitesi ayarları

en: Staging Logs
tr: Hazırlık günlükleri

en: Action
tr: İşlem

en: Log File Name
tr: Günlük dosya ismi

en: Backup Logs
tr: Günlükleri yedekle

en: Up to 50 domains
tr: 50 alan adına kadar

en: Up to 10 domains
tr: 10 alan adına kadar

en: 2 domains
tr: 2 alan adı

en: Roles & Capabilities
tr: Rol ve yetenekler

en: White Label
tr: Markasız

en: Staging Pro
tr: Hazırlık Pro

en: Mulitsite Support
tr: Çoklu site desteği

en: Image Optimization Pro (Unlimited/domain)
tr: Görüntü İyileştirme Pro (Sınırsız/alan adı)

en: Backup & Migration Pro
tr: Yedekleme ve Göç Pro

en: Domains
tr: Alan adları

en: Small Business
tr: Küçük işletmeler

en: Features
tr: Özellikler

en: File not found
tr: Dosya bulunamadı

en: File Size:
tr: Dosya boyutu:

en: File
tr: Dosya

en: Total Folders:
tr: Toplam klasör sayısı:

en: Scanned:
tr: Taranmış:

en: Total Posts:
tr: Toplam yazı sayısı:

en: Please don't refresh the page while running a scan.
tr: Lütfen tarama yaparken sayfayı yenilemeyin.

en: Scan
tr: Tarama

en: WPvivid Image Cleaner
tr: WPvivid görsel temizleyici

en: Image Cleaner
tr: Görsel temizleyici

en: Size
tr: Boyut

en: Path
tr: Yol

en: Thumbnail
tr: Küçük resim

en: Set how many media files to process per request. The value should be set depending on your server performance and the recommended value is 100.
tr: İstek başına kaç ortam dosyasının işleneceğini ayarlayın. Değer, sunucu performansınıza bağlı olarak ayarlanmalıdır ve önerilen değer 100'dür.

en: Media Files Quantity Processed Per Request
tr: İstek başına işlenen ortam dosyası sayısı

en: Set how many posts to process per request. The value should be set depending on your server performance and the recommended value is 20.
tr: İstek başına kaç yazının işleneceğini ayarlayın. Değer, sunucu performansınıza bağlı olarak ayarlanmalıdır ve önerilen değer 20'dir.

en: Posts Quantity Processed Per Request
tr: İstek başına işlenen yazı sayısı

en: With this option checked, when the image is deleted, the corresponding image url in the database that is not used anywhere on your website will also be deleted.
tr: Bu seçenek işaretliyken, görsel silindiğinde, web sitenizde hiçbir yerde kullanılmayan veritabanındaki ilgili görsel adresi de silinir.

en: Delete Image URL
tr: Görsel adresini sil

en: Checking this option will speed up your scans but may produce lower accuracy.
tr: Bu seçeneği işaretlemek taramalarınızı hızlandırır, ancak daha düşük doğruluk sağlayabilir.

en: Enable Quick Scan
tr: Hızlı taramayı etkinleştir

en: Media Cleaner Settings
tr: Ortam temizleyici ayarları

en: Post Type
tr: Yazı tipi

en: File Regex
tr: Dosya Regex

en: Tip:
tr: İpucu:

en: Please enter a valid email address.
tr: Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

en: User's email address is required.
tr: Kullanıcının e-posta adresi gereklidir.

en: Save backups on localhost (web server)
tr: Yedeklemeleri yerelde (web sunucusu) kaydet

en: Type:
tr: Tür:

en: Invalid email address
tr: Geçersiz e-posta adresi

en: The selected file is not the setting file for WPvivid. Please upload the right file.
tr: Seçilen dosya WPvivid için ayar dosyası değil. Lütfen doğru dosyayı yükleyin.

en: The pdo_mysql extension is not detected. Please install the extension first or choose wpdb option for Database connection method.
tr: pdo_mysql uzantısı algılanmadı. Lütfen önce uzantıyı yükleyin veya veritabanı bağlantı yöntemi için wpdb seçeneğini belirleyin.

en: An email address is required.
tr: Bir e-posta adresi gerekiyor.

en: The local storage path is required.
tr: Yerel depolama yolu gerekiyor.

en: Choose one storage from the list to be the default storage.
tr: Varsayılan depolama alanı olması için listeden bir depolama alanı seçin.

en: The selected junk files have been deleted.
tr: Seçilen önemsiz dosyalar silindi.

en: Choose at least one type of junk files for deleting.
tr: Silmek için en az bir tür istenmeyen dosya seçin.

en: Getting backup directory failed. Please try again later.
tr: Yedekleme dizini alınamadı. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: Last Backup:
tr: Son yedekleme:

en: The last backup message not found.
tr: Son yedekleme iletisi bulunamadı.

en: The restore file not found. Please verify the file exists.
tr: Geri yükleme dosyası bulunamadı. Lütfen dosyanın var olduğundan emin olun.

en: restore failed error unknown
tr: geri yükleme başarısız hata bilinmiyor

en: Failed to get the remote storage information. Please try again later.
tr: Uzaktaki depolama birimi bilgileri alınamadı. Lütfen daha sonra yeniden deneyin.

en: Failed to delete the remote storage, can not retrieve the storage infomation. Please try again.
tr: Uzak depolama birimi silinemedi, depolama bilgileri alınamıyor. Lütfen yeniden deneyin.

en: You have successfully added a remote storage.
tr: Uzaktaki bir depolama alanını başarıyla eklediniz.

en: Unable to delete the locked backup. Please unlock it first and try again.
tr: Kilitli yedekleme silinemiyor. Lütfen önce kilidini açın ve yeniden deneyin.

en: Retrieving the backup(s) information failed while deleting the selected backup(s). Please try again later.
tr: Seçili yedeklemeler silinirken yedekleme bilgileri alınamadı. Lütfen daha sonra yeniden deneyin.

en: Task timed out.
tr: Görev zaman aşımına uğradı.

en: Too many resumption attempts.
tr: Çok fazla devam denemesi.

en: There is no default remote storage configured. Please set it up first.
tr: Yapılandırılmış varsayılan bir uzak depolama birimi yok. Lütfen önce bir tane kurun.

en: Choose at least one storage location for backups.
tr: Yedeklemeler için en az bir depolama konumu seçin.

en: A backup type is required.
tr: Bir yedekleme türü gereklidir.

en: Creating scheduled tasks failed. Please try again later.
tr: Zamanlanmış görevler oluşturulamadı. Lütfen daha sonra yeniden deneyin.

en: 12Hours
tr: 12Saat

en: Monthly
tr: Aylık

en: Fortnightly
tr: İki haftada bir

en: Weekly
tr: Haftakuj

en: Daily
tr: Günlük

en: 12 Hours
tr: 12 saat

en: With this option checked, Pages/posts already existing will be overwritten with the updated ones in an import.
tr: Bu seçenek işaretliyken, zaten varolan sayfaların/gönderilerin üzerine bir içe aktarmadaki güncelleştirilmiş olanların üzerine yazılır.

en: Overwrite existing pages
tr: Varolan sayfaların üzerine yaz

en: Import Setting
tr: Ayarı içe aktar

en: - Select -
tr: - Seç -

en: Select an existing author:
tr: Varolan bir yazarı seçin:

en: Assign author
tr: Yazar ata

en: The importing file info
tr: İçe aktarma dosyası bilgileri

en: Scan Uploaded Exports
tr: Karşıya yüklenen dışa aktarmaları tara

en: Upload and Import
tr: Yükle ve içe aktar

en: Choose an export from your computer to import:
tr: İçeri aktarmak için bilgisayarınızdan bir dışarı aktarım seçin:

en: Delete Exported Files In Folder
tr: Klasördeki dışa aktarılan dosyaları sil

en: To properly display the imported content, please make sure that the importing and exporting sites have the same environment, for example, same theme or pages built with the same page builder.
tr: İçe aktarılan içeriği düzgün bir şekilde görüntülemek için lütfen içe ve dışa aktarılan sitelerin aynı ortama, örneğin aynı temaya veya aynı sayfa oluşturucuyla oluşturulmuş sayfalara sahip olduğundan emin olun.

en: Import posts or pages with images in bulk.
tr: Görselleri toplu olarak içeren yazı veya sayfaları içe aktarın.

en: File not found. Please retry again.
tr: Dosya bulunamadı. Lütfen yeniden deneyin.

en: File size not match. please retry again.
tr: Dosya boyutu eşleşmiyor. Lütfen yeniden deneyin.

en: Task time out.
tr: Görev zaman aşımına uğradı.

en: Export error:
tr: Dışa aktarma hatası:

en: The export task is not responding.
tr: Dışa aktarma görevi yanıt vermiyor.

en: Ready to export. Progress: 0%, running time: 0second.
tr: Dışa aktarmaya hazır. İlerleme: %0, çalışma süresi: 0saniye.

en: Error occurred while parsing the request data. Please try to run export task again.
tr: İstek verileri ayrıştırılırken hata oluştu. Lütfen dışa aktarma görevini yeniden çalıştırmayı deneyin.

en: Empty post id
tr: Boş yazı kimliği

en: Export and Download
tr: Dışa aktar ve indir

en: Sample:
tr: Örnek:

en: Only letters (except for wpvivid) and numbers are allowed.
tr: Yalnızca harflere (wpvivid hariç) ve sayılara izin verilir.

en: Comment the export:
tr: Dışa aktarmayı yorumla:

en: Comment the export (optional)
tr: Dışa aktarmayı yorumla (isteğe bağlı)

en: &mdash; Select &mdash;
tr: &mdash; Seç &mdash;

en: All Authors
tr: Tüm yazarlar

en: All Categories
tr: Tüm kategoriler

en: Filter Posts/Pages
tr: Yazıları/sayfaları filtrele

en: Choose what to export
tr: Dışarı aktarılacakları seçin

en: Next Step
tr: Sonraki adım

en: More post types coming soon...
tr: Daha fazla yazı türü çok yakında...

en: Page
tr: Sayfa

en: Post
tr: Yazı

en: Choose post type
tr: Yazı türünü seçin

en: Try to select fewer items when you are facing a shortage of server resources (typically presented as a timeout error).
tr: Sunucu kaynakları sıkıntısıyla karşı karşıya kaldığınızda daha az öğe seçmeye çalışın (genellikle zaman aşımı hatası olarak sunulur).

en: This will contain all of your posts, pages, comments, terms and images (original images, featured images and thumbnails).
tr: Bu, tüm yazılarınızı, sayfalarınızı, yorumlarınızı, terimlerinizi ve görsellerinizi (orijinal görseller, öne çıkan görseller ve küçük görseller) içerecektir.

en: Learn more
tr: Daha fazlasını öğrenin

en: Export posts or pages with images in bulk.
tr: Görselli yazıları ya da sayfaları topluca dışarı aktarın.

en: Export & Import
tr: Dışarı ve içeri aktar

en: Last Modified
tr: Son düzenleme

en: Scheduled
tr: Zamanlandı

en: Missed schedule
tr: Zamanlama kaçırıldı

en: Published
tr: Yayınlandı

en: Unpublished
tr: Yayımlanmamış

en: Comments
tr: Yorumlar

en: Author
tr: Yazar

[ctx: column name]
en: Title
tr: Başlık

en: Note: The files you want to upload must be a backup created by WPvivid backup plugin. Make sure that uploading every part of a backup to the directory if the backup is split into many parts
tr: Not: Yüklemek istediğiniz dosyalar WPvivid yedekleme eklentisi tarafından oluşturulan bir yedek olmalıdır. Yedekleme birçok parçaya bölünmüşse, yedeklemenin her bölümünü dizine yüklediğinizden emin olun

en: Upload
tr: Yükle

en: Transfer succeeded. Please scan the backup list on the destination site to display the backup, then restore the backup.
tr: Transfer başarılı oldu. Lütfen yedeklemeyi görüntülemek için hedef sitedeki yedekleme listesini tarayın, ardından yedeklemeyi geri yükleyin.

en: Choose what to migrate
tr: Nelerin taşınacağını seçin

en: 3. Once done, the backup appears in backups list. Then, restore the backup.
tr: 3. İşiniz bittiğinde, yedekleme yedeklemeler listesinde görünür. Ardından, yedeklemeyi geri yükleyin.

en: 2.1 Upload the backup to the upload section of WPvivid backup plugin in destination site.
tr: 2.1 Yedeklemeyi, hedef sitedeki WPvivid yedekleme eklentisinin yükleme bölümüne yükleyin.

en: 2. Upload the backup to destination site. There are two ways available to use:
tr: 2. Yedeklemeyi hedef siteye yükleyin. Kullanmanın iki yolu vardır:

en: 1. Download a backup in backups list to your computer.
tr: 1. Yedeklemeler listesindeki bir yedeği bilgisayarınıza indirin.

en: How to migrate Wordpress site manually to a new domain(site) with WPvivid backup plugin?
tr: WPvivid yedekleme eklentisi ile WordPress sitesini manuel olarak yeni bir alan adına (siteye) nasıl taşıyabilirim?

en: 2. Please migrate website with the manual way when using <strong>Local by Flywheel</strong> environment.
tr: 2. Lütfen <strong>Local by Flywheel</strong> ortamını kullanırken web sitesini manuel yolla taşıyın.

en: 1. In order to successfully complete the migration, you'd better deactivate <a href="https://wpvivid.com/best-redirect-plugins.html" target="_blank" style="text-decoration: none;">301 redirect plugin</a>, <a href="https://wpvivid.com/8-best-wordpress-firewall-plugins.html" target="_blank" style="text-decoration: none;">firewall and security plugin</a>, and <a href="https://wpvivid.com/best-free-wordpress-caching-plugins.html" target="_blank" style="text-decoration: none;">caching plugin</a> (if they exist) before transferring website.
tr: 1. Geçişi başarıyla tamamlamak için, web sitesini aktarmadan önce <a href="https://wpvivid.com/best-redirect-plugins.html" target="_blank" style="text-decoration: none;">301 yönlendirme eklentisini</a>, <a href="https://wpvivid.com/8-best-wordpress-firewall-plugins.html" target="_blank" style="text-decoration: none;">güvenlik duvarını ve güvenlik</a> eklentisini ve <a href="https://wpvivid.com/best-free-wordpress-caching-plugins.html" target="_blank" style="text-decoration: none;">önbellek eklentisini</a> (varsa) devre dışı bırakmanız daha iyi olur.

en: Note:
tr: Not:

en: Choose the content you want to transfer
tr: Aktarmak istediğiniz içeriği seçin

en: The feature can help you transfer a Wordpress site to a new domain(site). It would be a convenient way to migrate your WP site from dev environment to live server or from old server to the new.
tr: Bu özellik, bir WordPress sitesini yeni bir alan adına (siteye) aktarmanıza yardımcı olabilir. WP sitenizi geliştirme ortamından canlı sunucuya veya eski sunucudan yenisine geçirmenin uygun bir yolu olacaktır.

en: 3. Go back to this page and paste the key in key box below. Lastly, click Save button.
tr: 3. Bu sayfaya geri dönün ve anahtarı aşağıdaki anahtar kutusuna yapıştırın. Son olarak, Kaydet düğmesine tıklayın.

en: 2. Generate a key by clicking Generate button and copy it.
tr: 2. Oluştur düğmesine tıklayarak bir anahtar oluşturun ve kopyalayın.

en: 1. Visit Key tab page of WPvivid backup plugin of destination site.
tr: 1. Hedef sitenin WPvivid yedekleme eklentisinin Anahtar sekmesi sayfasını ziyaret edin.

en: How to get a site key?
tr: Site anahtarı nasıl alınır?

en: Please paste the key below.
tr: Lütfen anahtarı aşağıya yapıştırın.

en: A task is already running. Please wait until the running task is complete, and try again.
tr: Bir görev zaten çalışıyor. Lütfen çalışan görev tamamlanana kadar bekleyin ve yeniden deneyin.

en: Generate
tr: Oluştur

en: Tips: For security reason, please choose an appropriate expiration time for the key.
tr: İpuçları: Güvenlik nedeniyle, lütfen anahtar için uygun bir son kullanma tarihi seçin.

en: The key will expire in
tr: Anahtarın süre dolma tarihi

en: In order to allow another site to send a backup to this site, please generate a key below. Once the key is generated, this site is ready to receive a backup from another site. Then, please copy and paste the key in sending site and save it.
tr: Başka bir sitenin bu siteye yedek göndermesine izin vermek için lütfen aşağıda bir anahtar oluşturun. Anahtar oluşturulduktan sonra, bu site başka bir siteden yedek almaya hazırdır. Ardından, lütfen anahtarı kopyalayıp gönderen siteye yapıştırın ve kaydedin.

en: Key
tr: Anahtar

en: Auto-Migration
tr: Otomatik geçiş

en: Unable to send email. Please check the configuration of email server.
tr: E-posta gönderilemiyor. Lütfen e-posta sunucusunun yapılandırmasını kontrol edin.

note: translators: %s: directory path
en: Unable to create directory %s. Is its parent directory writable by the server?
tr: %s dizini oluşturulamıyor. Bir üst dizin sunucu tarafından yazılabilir mi?

en: The log not found.
tr: Günlük bulunamadı.

en: Retrieving the backup information failed while showing log. Please try again later.
tr: Günlük gösterilirken yedekleme bilgileri alınamadı. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: Reading the log failed. Please try again.
tr: Günlük okunamadı. Lütfen tekrar deneyin.

en: Unable to open the log file.
tr: Günlük dosyası açılamıyor.

en: Error occurred while parsing the request data. Please try to run backup again.
tr: İstek verileri ayrıştırılırken hata oluştu. Lütfen yedeklemeyi yeniden çalıştırmayı deneyin.

en: Click the button to connect to SFTP server and add it to the storage list below.
tr: SFTP sunucusuna bağlanmak ve aşağıdaki depolama alanı listesine eklemek için düğmeyi tıklayın.

en: Enter an absolute path and a custom subdirectory (optional) for holding the backups of current website. For example, /var/customfolder/
tr: Geçerli web sitesinin yedeklerini tutmak için mutlak bir yol ve özel bir alt dizin (isteğe bağlı) girin. Örneğin, /var/ozeldizin/

en: Absolute path must exist(e.g. /var)
tr: Mutlak yol mevcut olmalıdır (örneğin, /var)

en: Enter the server port.
tr: Sunucu bağlantı noktasını girin.

en: Port
tr: Bağlantı

en: Enter the user password.
tr: Kullanıcı parolasını girin.

en: User Password
tr: Kullanıcı parolası

en: Enter the user name.
tr: Kullanıcı adını girin.

en: User Name
tr: Kullanıcı adı

en: Enter the server address.
tr: Sunucu adresini girin.

en: Server Address
tr: Sunucu adresi

en: Enter a unique alias: e.g. SFTP-001
tr: Benzersiz bir takma ad girin: örneğin SFTP-001

en: Enter Your SFTP Account
tr: SFTP hesabınızı girin

en: The simplexml extension is not detected. Please install the extension first.
tr: simplexml uzantısı algılanmadı. Lütfen önce uzantıyı yükleyin.

en: Click the button to connect to Amazon S3 storage and add it to the storage list below.
tr: Amazon S3 depolama alanına bağlanmak için düğmeye tıklayın ve aşağıdaki depolama listesine ekleyin.

en: Check the option to use Amazon S3 server-side encryption to protect data.
tr: Verileri korumak için Amazon S3 sunucu tarafı şifrelemesini kullanma seçeneğini işaretleyin.

en: Server-side encryption.
tr: Sunucu tarafı şifreleme.

en: Check the option to use Amazon S3 Standard-Infrequent Access (S3 Standard-IA) storage class for data transfer.
tr: Veri aktarımı için Amazon S3 Standard-Seyrek Erişim (S3 Standart-IA) depolama sınıfını kullanma seçeneğini işaretleyin.

en: Storage class: Standard (infrequent access).
tr: Depolama sınıfı: Standart (seyrek erişim).

en: Customize the directory where you want to store backups within the Bucket.
tr: Yedeklemeleri sepet içinde depolamak istediğiniz dizini özelleştirin.

en: Enter an existed Bucket to create a custom backup storage directory.
tr: Özel bir yedekleme depolama dizini oluşturmak için var olan bir klasör girin.

en: Amazon S3 Bucket Name(e.g. test)
tr: Amazon S3 Klasör Adı (örn. test)

en: How to get an Amazon S3 secret key.
tr: Amazon S3 gizli anahtarı nasıl elde edilir.

en: Enter your Amazon S3 secret key.
tr: Amazon S3 gizli anahtarınızı girin.

en: Amazon S3 secret key
tr: Amazon S3 gizli anahtarı

en: How to get an AmazonS3 access key.
tr: Amazon S3 erişim anahtarı nasıl elde edilir.

en: Enter your Amazon S3 access key.
tr: Amazon S3 erişim anahtarınızı girin.

en: Amazon S3 access key
tr: Amazon S3 erişim anahtarı

en: Enter a unique alias: e.g. Amazon S3-001
tr: Benzersiz bir takma ad girin: örneğin Amazon S3-001

en: Enter Your Amazon S3 Account
tr: Amazon S3 hesabınızı girin

en: Authenticate with Microsoft OneDrive
tr: Microsoft OneDrive ile kimlik doğrulama

en: Enter a unique alias: e.g. OneDrive-001
tr: Benzersiz bir takma ad girin: örneğin OneDrive-001

en: Enter Your Microsoft OneDrive Information
tr: Microsoft OneDrive bilgilerinizi girin

en: You have authenticated the Microsoft OneDrive account as your remote storage.
tr: Microsoft OneDrive hesabının kimliğini uzak depolama alanınız olarak doğruladınız.

en: Authenticate with Google Drive
tr: Google Drive ile kimlik doğrulama

en: Enter a unique alias: e.g. Google Drive-001
tr: Benzersiz bir takma ad girin: ör. Google Drive-001

en: Enter Your Google Drive Information
tr: Google Drive bilgilerinizi Girin

en: You have authenticated the Google Drive account as your remote storage.
tr: Google Drive hesabının kimliğini uzak depolama alanınız olarak doğruladınız.

en: Authentication failed, the format of the client_secrets.json file is incorrect. Please delete and re-install the plugin to recreate the file.
tr: Kimlik doğrulama başarısız oldu, client_secrets.json dosyasının biçimi yanlış. Dosyayı yeniden oluşturmak için lütfen eklentiyi silin ve yeniden yükleyin.

en: Authentication failed, the client_secrets.json file is missing. Please make sure the client_secrets.json file is in wpvivid-backuprestore\includes\customclass directory.
tr: Kimlik doğrulama başarısız oldu, client_secrets.json dosyası eksik. Lütfen client_secrets.json dosyasının wpvivid-backuprestore\includes\customclass dizininde olduğundan emin olun.

en: Click the button to connect to DigitalOcean Spaces storage and add it to the storage list below.
tr: DigitalOcean Spaces depolama alanına bağlanmak ve aşağıdaki depolama listesine eklemek için düğmeye tıklayın.

en: Enter the DigitalOcean Endpoint for the storage
tr: Depolama için DigitalOcean uç noktasını girin

en: Customize the directory where you want to store backups within the Space.
tr: Yedekleri alan içinde depolamak istediğiniz dizini özelleştirin.

en: Custom Path
tr: Özel yol

en: Enter an existed Space to create a custom backup storage directory.
tr: Özel bir yedekleme depolama dizini oluşturmak için mevcut bir alan girin.

en: Space Name(e.g. test)
tr: Alan adı (örneğin test)

en: Enter your DigitalOcean Spaces secret key
tr: DigitalOcean Spaces gizli anahtarınızı girin

en: DigitalOcean Spaces secret key
tr: DigitalOcean Spaces gizli anahtarı

en: Enter your DigitalOcean Spaces access key
tr: DigitalOcean Spaces erişim anahtarınızı girin

en: DigitalOcean Spaces access key
tr: DigitalOcean Spaces erişim anahtarı

en: Enter a unique alias: e.g. DOS-001
tr: Benzersiz bir takma ad girin: ör. DOS-001

en: Enter Your DigitalOcean Spaces Account
tr: DigitalOcean Spaces hesabınızı girin

en: Click the button to connect to FTP server and add it to the storage list below.
tr: FTP sunucusuna bağlanmak ve aşağıdaki depolama listesine eklemek için düğmeye tıklayın.

en: Test and Add
tr: Test et ve ekle

en: Uncheck the option to use FTP active mode when transferring files. Make sure the FTP server you are configuring supports the active FTP mode.
tr: Dosyaları aktarırken FTP etkin modunu kullanma seçeneğinin işaretini kaldırın. Yapılandırmakta olduğunuz FTP sunucusunun etkin FTP modunu desteklediğinden emin olun.

en: Uncheck this to enable FTP active mode.
tr: FTP etkin modunu etkinleştirmek için bu seçeneğin işaretini kaldırın.

en: Enter an absolute path and a custom subdirectory (optional) for holding the backups of current website. For example, /home/username/customfolder
tr: Geçerli web sitesinin yedeklerini tutmak için mutlak bir yol ve özel bir alt dizin (isteğe bağlı) girin. Örneğin, /home/kullaniciadi/ozeldizin

en: Absolute path must exist(e.g. /home/username)
tr: Mutlak yol mevcut olmalıdır (ör. /home/kullaniciadi)

en: Enter the FTP server password.
tr: FTP sunucusu parolasını girin.

en: FTP password
tr: FTP parolası

en: Enter your FTP server user name.
tr: FTP sunucunuzun kullanıcı adını girin.

en: FTP login
tr: FTP giriş

en: Pro feature: Change the FTP default port number
tr: Pro özelliği: FTP varsayılan port numarasını değiştirme

en: Enter the FTP server.
tr: FTP sunucusunu girin.

en: FTP server (server's port 21)
tr: FTP sunucusu (sunucunun portu 21)

en: Enter an unique alias: e.g. FTP-001
tr: Benzersiz bir takma ad girin: ör. FTP-001

en: Enter Your FTP Account
tr: FTP hesabınızı girin

en: Click the button to save the changes.
tr: Değişiklikleri kaydetmek için düğmeyi tıklatın.

en: Authenticate with Dropbox
tr: Dropbox ile kimlik doğrulama

en: Once checked, all this sites backups sent to a remote storage destination will be uploaded to this storage by default.
tr: İşaretlendikten sonra, bir uzak depolama hedefine gönderilen tüm site yedekleri varsayılan olarak bu depolama alanına yüklenir.

en: Set as the default remote storage.
tr: Varsayılan uzak depolama birimi olarak ayarlayın.

en: Pro feature: Create a directory for storing the backups of the site
tr: Pro özelliği: Sitenin yedeklerini depolamak için bir dizin oluşturun

en: All backups will be uploaded to this directory.
tr: Tüm yedeklemeler bu dizine yüklenecektir.

en: A name to help you identify the storage if you have multiple remote storage connected.
tr: Birden çok uzak depolama biriminiz bağlıysa depolama birimini tanımlamanıza yardımcı olacak bir ad.

en: Enter a unique alias: e.g. Dropbox-001
tr: Benzersiz bir takma ad girin: ör. Dropbox-001

en: Enter Your Dropbox Information
tr: Dropbox bilgilerinizi girin

en: You have authenticated the Dropbox account as your remote storage.
tr: Dropbox hesabını uzak depolama alanınız olarak doğruladınız.

en: The backup will be canceled after backing up the current chunk ends.
tr: Geçerli öbek yedeklemesi sonlandıktan sonra yedekleme iptal edilecektir.

en: running time:
tr: çalışma süresi:

en: Progress:
tr: İlerleme:

en: Ready to backup. Progress: 0%, running time: 0second.
tr: Yedeklemeye hazır. İlerleme: %0, çalışma süresi: 0saniye.

en: This does not appear to be a WXR file, missing/invalid WXR version number
tr: Bu bir WXR dosyası, eksik / geçersiz WXR sürüm numarası gibi görünmüyor

en: Details are shown above. The importer will now try again with a different parser...
tr: Ayrıntılar yukarıda gösterilmiştir. İçe aktarıcı şimdi farklı bir ayrıştırıcıyla tekrar deneyecek...

en: There was an error when reading this WXR file
tr: Bu WXR dosyasını okurken bir hata oluştu

en: Invalid file type
tr: Geçersiz dosya türü

en: Fetching attachments is not enabled
tr: Ekleri getirmek etkin değil

en: Sorry, this file type is not permitted for security reasons.
tr: Üzgünüm, güvenlik nedenleriyle bu dosya tipine izin verilmiyor.

en: Last page
tr: Son sayfa

en: Next page
tr: Sonraki sayfa

[ctx: paging]
en: %1$s of %2$s
tr: %1$s / %2$s

en: Current Page
tr: Geçerli sayfa

en: Previous page
tr: Önceki sayfa

en: First page
tr: İlk sayfa

en: %s item | %s items
tr[0]: %s öge
tr[1]: %s öge

en: Type:
tr: Tip:

en: Media Files Size
tr: Ortam dosyaları boyutu

en: Count
tr: Adet

en: Post Types
tr: Yazı Türleri

en: File Name
tr: Dosya Adı

en: Select Files
tr: Dosya seçin

[ctx: Uploader: Drop files here - or - Select Files]
en: or
tr: veya

en: Drop files here
tr: Dosyaları buraya bırakın

en: Scan uploaded backup or received backup
tr: Yüklenen yedeklemeyi veya alınan yedeklemeyi tarayın

en: Tips: Click the button below to scan all uploaded or received backups in directory
tr: İpuçları: Dizine yüklenen veya alınan tüm yedeklemeleri taramak için aşağıdaki düğmeyi tıklayın

en: Warning: There is no default remote storage available for the scheduled backups, please set up it first.
tr: Uyarı: Zamanlanmış yedeklemeler için varsayılan uzak depolama alanı yok, lütfen önce bir uzak depolama alanı ayarlayın.

en: Next Backup:
tr: Sonraki yedekleme:

en: Server Time:
tr: Sunucu zamanı:

en: Schedule Status:
tr: Zamanlama durumu:

en: Backup Schedule
tr: Yedek zamanlaması

en: The settings are only for manual backup, which won't affect schedule settings.
tr: Ayarlar yalnızca el ile yedekleme içindir ve zamanlama ayarlarını etkilemez.

en: This backup can only be deleted manually
tr: Bu yedekleme yalnızca manuel olarak silinebilir

en: Backup Now
tr: Şimdi yedekle

en: Send Backup to Remote Storage:
tr: Yedeklemeyi uzak depolama birimine gönder:

en: Save Backups to Local
tr: Yedekleri yerele kaydet

en: rename directory
tr: dizini yeniden adlandır

en: Local Storage Directory:
tr: Yerel depolama dizini:

en: Back Up Manually
tr: Manuel olarak yedekle

en: Cancel
tr: İptal

en: Network Connection:
tr: Ağ bağlantısı:

en: Speed:
tr: Hız:

en: Uploaded:
tr: Yüklenen:

en: The backup is stored on the remote storage, click on the button to download it to localhost.
tr: Yedekleme uzak depolama biriminde saklanır, localhost'a indirmek için düğmeye tıklayın.

en: Retrieve the backup to localhost
tr: Yedeği localhost'a getirin

en: Restore function will replace the current site's themes, plugins, uploads, database and/or other content directories with the existing equivalents in the selected backup.
tr: Geri yükleme işlevi, geçerli sitenin temalarını, eklentilerini, yüklemelerini, veritabanını ve/veya diğer içerik dizinlerini, seçilen yedeklemedeki mevcut eşdeğerleriyle değiştirecektir.

en: Please do not close the page or switch to other pages when a restore task is running, as it could trigger some unexpected errors.
tr: Lütfen bir geri yükleme görevi çalışırken sayfayı kapatmayın veya diğer sayfalara geçmeyin, çünkü bu bazı beklenmeyen hataları tetikleyebilir.

en: Restore backup from:
tr: Yedeklemeyi şuradan geri yükle:

en: Step Three: Click 'Restore' button
tr: Üçüncü adım: 'Geri yükle' düğmesini tıklayın

en: Step Two: Choose an option to complete restore, if any
tr: İkinci adım: Varsa geri yüklemeyi tamamlamak için bir seçenek belirleyin

en: Step One: In the backup list, click the 'Restore' button on the backup you want to restore. This will bring up the restore tab
tr: Birinci adım: Yedekleme listesinde, geri yüklemek istediğiniz yedeklemedeki 'Geri yükle' düğmesini tıklayın. Bu, geri yükleme sekmesini getirecektir

en: This request might delete the backup being downloaded, are you sure you want to continue?
tr: Bu istek indirilmekte olan yedeklemeyi silebilir, devam etmek istediğinizden emin misiniz?

en: Please select at least one item.
tr: Lütfen en az bir öğe seçin.

en: This request will delete the backup being downloaded, are you sure you want to continue?
tr: Bu istek indirilmekte olan yedeklemeyi silecek, devam etmek istediğinizden emin misiniz?

en: This backup is locked, are you sure to remove it? This backup will be deleted permanently from your hosting (localhost) and remote storages.
tr: Bu yedekleme kilitli, kaldıracağınızdan emin misiniz? Bu yedekleme, barındırma (localhost) ve uzak depolama alanlarınızdan kalıcı olarak silinecektir.

en: Delete the selected backups
tr: Seçili yedeklemeleri sil

en: Delete
tr: Sil

en: Storage
tr: Depolama

en: Backup
tr: Yedek

en: Restore
tr: Geri al

en: Backups
tr: Yedeklemeler

en: How to restore your website from a backup(scheduled, manual, uploaded and received backup)
tr: Web sitenizi bir yedekten nasıl geri yükleyebilirsiniz (zamanlanmış, manuel, yüklenen ve alınan yedekleme)

en: ->If backups are stored in web server, the plugin will list all relevant files immediately.
tr: ->Yedeklemeler web sunucusunda saklanıyorsa, eklenti ilgili tüm dosyaları hemen listeleyecektir.

en: ->If backups are stored in remote storage, our plugin will retrieve the backup to your web server first. This may take a little time depending on the size of backup files. Please be patient. Then you can download them to your PC.
tr: ->Yedeklemeler uzak depolama biriminde saklanıyorsa, eklentimiz yedeklemeyi önce web sunucunuza alacaktır. Bu, yedekleme dosyalarının boyutuna bağlı olarak biraz zaman alabilir. Lütfen sabırlı olun. Ardından bunları PC'nize indirebilirsiniz.

en: About backup download
tr: Yedekleme indirme hakkında

en: Actions
tr: Eylemler

en: Remote Storage Alias
tr: Uzak depolama birimi takma adı

en: Storage Provider
tr: Depolama sağlayıcısı

en: Please choose one storage to save your backups (remote storage)
tr: Lütfen yedeklemelerinizi kaydetmek için bir depolama alanı seçin (uzak depolama)

en: Storage Edit
tr: Depolama alanı düzenle

en: Storages
tr: Depolama alanları

en: Advanced Settings
tr: Gelişmiş Ayarlar

en: General Settings
tr: Genel Ayarlar

en: Chunk Size
tr: Parça boyutu

en: Adjust this value to apply for a temporary PHP memory limit for WPvivid backup plugin in restore process. We set this value to 256M by default. Increase the value if you encounter a memory exhausted error. Note: some web hosting providers may not support this.
tr: Geri yükleme işleminde WPvivid yedekleme eklentisi için geçici bir PHP bellek sınırı uygulamak üzere bu değeri ayarlayın. Bu değeri varsayılan olarak 256M olarak ayarladık. Bellek tükenmiş gibi bir hatayla karşılaşırsanız değeri artırın. Not: Bazı web barındırma sağlayıcıları bunu desteklemeyebilir.

en: PHP Memory Limit for restoration
tr: Geri yükleme için PHP bellek sınırı

en: Adjust this value to apply for a temporary PHP memory limit for WPvivid backup plugin to run a backup. We set this value to 256M by default. Increase the value if you encounter a memory exhausted error. Note: some web hosting providers may not support this.
tr: WPvivid yedekleme eklentisinin bir yedekleme çalıştırması için geçici bir PHP bellek sınırına başvurmak üzere bu değeri ayarlayın. Bu değeri varsayılan olarak 256M olarak ayarladık. Bellek tükenmiş bir hatayla karşılaşırsanız değeri artırın. Not: Bazı web barındırma sağlayıcıları bunu desteklemeyebilir.

en: PHP Memory Limit for backup
tr: Yedekleme için PHP bellek sınırı

en: The time-out is not your server PHP time-out. With the execution time exhausted, our plugin will shut the process of restore down. If the progress of restore encounters a time-out, that means you have a medium or large sized website, please try to scale the value bigger.
tr: Zaman aşımı, sunucunuzun PHP zaman aşımı değildir. Yürütme süresi tükendiğinde, eklentimiz geri yükleme işlemini kapatacaktır. Geri yüklemenin ilerlemesi bir zaman aşımıyla karşılaşırsa, yani orta veya büyük boyutlu bir web siteniz varsa, lütfen değeri daha büyük ölçeklendirmeyi deneyin.

en: PHP script execution timeout for restore
tr: Geri yükleme için PHP komut dosyası yürütme zaman aşımı

en: The time-out is not your server PHP time-out. With the execution time exhausted, our plugin will shut the process of backup down. If the progress of backup encounters a time-out, that means you have a medium or large sized website, please try to scale the value bigger.
tr: Zaman aşımı, sunucunuzun PHP zaman aşımı değildir. Yürütme süresi tükendiğinde, eklentimiz yedekleme işlemini kapatacaktır. Yedeklemenin ilerlemesi bir zaman aşımıyla karşılaşırsa, bu orta veya büyük boyutlu bir web siteniz olduğu anlamına gelir, lütfen değeri daha büyük ölçeklendirmeyi deneyin.

en: PHP script execution timeout for backup
tr: Yedekleme için PHP komut dosyası yürütme zaman aşımı

en: Using the option will ignore the file larger than the certain size in MB when backing up, '0' (zero) means unlimited.
tr: Bu seçeneği kullanmak, yedekleme sırasında MB cinsinden belirli bir boyuttan daha büyük olan dosyayı yok sayar, '0' (sıfır) sınırsız anlamına gelir.

en: Exclude the files which are larger than
tr: Şundan daha büyük olan dosyaları hariç tut

en: Compress Files Every
tr: Dosyaları sıkıştır, her

en: It is recommended to choose PDO option if pdo_mysql extension is installed on your server, which lets you backup and restore your site faster.
tr: Sunucunuzda sitenizi daha hızlı yedeklemenizi ve geri yüklemenizi sağlayan pdo_mysql uzantısı yüklüyse PDO seçeneğini seçmeniz önerilir.

en: WPDB option has a better compatibility, but the speed of backup and restore is slower.
tr: WPDB seçeneği daha iyi bir uyumluluğa sahiptir, ancak yedekleme ve geri yükleme hızı daha yavaştır.

en: Database access method.
tr: Veritabanı erişim yöntemi.

en: Importing the json file can help you set WPvivid's configuration on another wordpress site quickly.
tr: Json dosyasını içe aktarmak, WPvivid'in yapılandırmasını başka bir wordpress sitesinde hızlı bir şekilde ayarlamanıza yardımcı olabilir.

en: Import
tr: İçe aktar

en: Click 'Export' button to save WPvivid settings on your local computer.
tr: WPvivid ayarlarını yerel bilgisayarınıza kaydetmek için 'Dışa aktar' düğmesini tıklayın.

en: Export
tr: Dışarı Aktar

en: Empty
tr: Boş

en: Calculate Sizes
tr: Boyutları hesapla

en: Total Size:
tr: Toplam boyut:

en: Web-server disk space in use by WPvivid
tr: WPvivid tarafından kullanılan web sunucusu disk alanı

en: Pro feature: Add another email address to get report
tr: Pro özelliği: Rapor almak için başka bir e-posta adresi ekleyin

en: Only send an email notification when a backup fails
tr: Yalnızca yedekleme başarısız olduğunda e-posta bildirimi gönder

en: Always send an email notification when a backup is complete
tr: Yedekleme tamamlandığında her zaman bir e-posta bildirimi gönder

en: Test Email
tr: Test e-postası

en: Enable email report
tr: E-posta raporunu etkinleştir

en: The action is irreversible! It will remove all backups are out-of-date (including local web server and remote storage) if they exist.
tr: Eylem geri döndürülemez! Varsa, güncel olmayan tüm yedeklemeleri (yerel web sunucusu ve uzak depolama dahil) kaldırır.

en: Remove
tr: Kaldır

en: Remote Storage Directory:
tr: Uzak depolama dizini:

en: Web Server Directory:
tr: Web sunucusu dizini:

en: Remove out-of-date backups
tr: Tüm süresi geçmiş yedekleri kaldır

en: Display domain(url) of current site in backup name. (e.g. domain_wpvivid-5ceb938b6dca9_2019-05-27-07-36_backup_all.zip)
tr: Geçerli sitenin alan adını (url) yedekleme adında görüntüle. (ör. domain_wpvivid-5ceb938b6dca9_2019-05-27-07-36_backup_all.zip)

en: Local storage directory:
tr: Yerel depolama dizini:

en: Name your folder, this folder must be writable for creating backup files.
tr: Klasörünüzü adlandırın, bu klasör yedekleme dosyaları oluşturmak için yazılabilir olmalıdır.

en: Backup Folder
tr: Yedekleme klasörü

en: Keep storing the backups in localhost after uploading to remote storage
tr: Uzak depolama birimine yükledikten sonra yedekleri localhost'ta depolamaya devam edin

en: Merge all the backup files into single package when a backup completes. This will save great disk spaces, though takes longer time. We recommended you check the option especially on sites with insufficient server resources.
tr: Bir yedekleme tamamlandığında tüm yedekleme dosyalarını tek bir pakette birleştirin. Bu, daha uzun zaman alsa da disk alanından büyük ölçüde tasarruf sağlayacaktır. Özellikle sunucu kaynakları yetersiz olan sitelerde seçeneği işaretlemenizi öneririz.

en: Show WPvivid backup plugin on top admin bar
tr: WPvivid yedekleme eklentisini üst yönetici çubuğunda göster

en: Calculate the size of files, folder and database before backing up
tr: Yedeklemeden önce dosyaların, klasörlerin ve veritabanının boyutunu hesaplayın

en: Pro feature: Retain more backups
tr: Pro özelliği: Daha fazla yedeği saklayın

en: backups retained
tr: yedekler tutuldu

en: Custom
tr: Özel

en: Only Database
tr: Sadece veritabanı

en: WordPress Files (Exclude Database)
tr: WordPress dosyaları (Veritabanını hariç tut)

en: Database + Files (WordPress Files)
tr: Veritabanı + dosyalar (WordPress dosyaları)

en: Being subjected to mechanisms of PHP, a scheduled backup task for your site will be triggered only when the site receives at least a visit at any page.
tr: PHP mekanizmalarına tabi tutularak, siteniz için zamanlanmış bir yedekleme görevi, yalnızca site herhangi bir sayfada en az bir ziyaret aldığında tetiklenir.

en: + Add another schedule
tr: + Başka bir zamanlama ekle

en: Highlighted icon illuminates that you have choosed a remote storage to store backups
tr: Vurgulanan simge, yedeklemeleri depolamak için uzak bir depolama birimi seçtiğinizi gösterir

en: Advanced Schedule
tr: Gelişmiş zamanlama

en: Pro feature: learn more
tr: Pro özelliği: daha fazla bilgi edinin

en: Enable Incremental Backup
tr: Artımlı yedeklemeyi etkinleştir

en: Enable backup schedule
tr: Yedekleme zamanlamasını etkinleştir

en: Schedule Settings
tr: Zamanlama ayarları

en: Ultimate
tr: En üst düzey

en: Freelancer
tr: Serbest çalışan

en: 5. Set up remote storage for child sites in bulk (for WPvivid Backup Pro only)
tr: 5. Alt siteler için uzak depolamayı toplu olarak ayarlayın (yalnızca WPvivid Backup Pro için)

en: 4. Install, claim and update WPvivid Backup Pro for child sites in bulk
tr: 4. Alt siteler için WPvivid Backup Pro'yu toplu olarak yükleyin, talep edin ve güncelleyin

en: 3. Set WPvivid Backup Free and Pro settings for all child sites
tr: 3. Tüm alt siteler için WPvivid Backup Ücretsiz ve Pro ayarlarını yapın

en: 2. Set backup schedules for all child sites
tr: 2. Tüm alt siteler için yedekleme zamanlamaları ayarlayın

en: 1. Create and download backups for a specific child site
tr: 1. Belirli bir alt site için yedeklemeler oluşturma ve indirme

en: Download WPvivid Backup for MainWP
tr: MainWP için WPvivid Backup'ı indirin

en: If you are a MainWP user, you can set up and control WPvivid Backup Free and Pro for every child site directly from your MainWP dashboard, using our WPvivid Backup for MainWP extension.
tr: Bir MainWP kullanıcısıysanız, WPvivid Backup for MainWP uzantımızı kullanarak her alt site için WPvivid Backup Ücretsiz ve Pro'yu doğrudan MainWP kontrol panelinizden kurabilir ve kontrol edebilirsiniz.

en:  Next page >
tr:  Sonraki sayfa >

en:  < Pre page
tr:  < Önceki sayfa

en: Action
tr: İşlem

en: Log File Name
tr: Günlük dosya ismi

en: Log Type
tr: Günlük türü

en: Date
tr: Tarih

en: Website Info Value
tr: Web sitesi bilgi değeri

en: Website Info Key
tr: Web sitesi bilgi anahtarı

en: Download
tr: İndir

en: If you didn’t configure SMTP on your site, click the button below to download the relevant information (website info and error logs) to your PC when you are encountering some errors. Sending the files to us will help us diagnose what happened.
tr: Sitenizde SMTP'yi yapılandırmadıysanız, bazı hatalarla karşılaştığınızda ilgili bilgileri (web sitesi bilgileri ve hata günlükleri) bilgisayarınıza indirmek için aşağıdaki düğmeyi tıklayın. Dosyaları bize göndermek, ne olduğunu teşhis etmemize yardımcı olacaktır.

en: Method 2.
tr: Yöntem 2.

en: Send Debug Information to Us
tr: Hata ayıklama bilgilerini bize gönderin

en: Please describe your problem here.
tr: Lütfen probleminizi burada açıklayın.

en: My web hosting provider is:
tr: Web barındırma sağlayıcım:

en: I am using:
tr: Kullandığım eklenti:

en: Your email:
tr: Eposta adresiniz:

en: WPvivid support email:
tr: WPvivid destek e-postası:

en: If you have configured SMTP on your site, enter your email address and click the button below to send us the relevant information (website info and errors logs) when you are encountering errors. This will help us figure out what happened. Once the issue is resolved, we will inform you by your email address.
tr: Sitenizde SMTP'yi yapılandırdıysanız, e-posta adresinizi girin ve hatalarla karşılaştığınızda ilgili bilgileri (web sitesi bilgileri ve hata günlükleri) bize göndermek için aşağıdaki düğmeyi tıklayın. Bu, ne olduğunu anlamamıza yardımcı olacaktır. Sorun çözüldükten sonra, sizi e-posta adresinizle bilgilendireceğiz.

en: Method 1.
tr: Yöntem 1.

en: There are two ways available to send us the debug information. The first one is recommended.
tr: Hata ayıklama bilgilerini bize göndermenin iki yolu vardır. İlki tavsiye edilir.

en: Save Changes
tr: Değişiklikleri kaydet

en: Log
tr: Günlük

en: Logs
tr: Kütükler

en: Debug
tr: Hata ayıklama

en: Remote Storage
tr: Uzak depolama alanı

en: Schedule
tr: Zamanlanmış

en: Class PclZip is not detected. Please update or reinstall your WordPress.
tr: PclZip sınıfı algılanmadı. Lütfen WordPress'inizi güncelleyin veya yeniden yükleyin.

en: As Amazon S3 and DigitalOcean Space have upgraded their connection methods, please delete the previous connections and re-add your Amazon S3/DigitalOcean Space accounts to make sure the connections work.
tr: Amazon S3 ve DigitalOcean Space bağlantı yöntemlerini yükselttikleri için lütfen önceki bağlantıları silin ve bağlantıların çalıştığından emin olmak için Amazon S3/DigitalOcean Space hesaplarınızı yeniden ekleyin.

en: Restore completed successfully.
tr: Geri yükleme başarıyla tamamlandı.

en: Cheers! WPvivid Backup plugin has restored successfully your website. If you found WPvivid Backup plugin helpful, a 5-star rating would be highly appreciated, which motivates us to keep providing new features.
tr: Şerefe! WPvivid Backup eklentisi web sitenizi başarıyla geri yükledi. WPvivid Backup eklentisini yararlı bulduysanız, yeni özellikler sunmaya devam etmemiz için bizi motive eden 5 yıldızlı bir derecelendirme çok takdir edilecektir.

en: Migration is complete and htaccess file is replaced. In order to successfully complete the migration, you'd better reinstall 301 redirect plugin, firewall and security plugin, and caching plugin if they exist.
tr: Geçiş tamamlandı ve htaccess dosyası değiştirildi. Geçişi başarıyla tamamlamak için, 301 yönlendirme eklentisini, güvenlik duvarını ve güvenlik eklentisini ve varsa önbellek eklentisini yeniden yüklemeniz daha iyi olur.

en: Calculating the size of files, folder and database timed out. If you continue to receive this error, please go to the plugin settings, uncheck 'Calculate the size of files, folder and database before backing up', save changes, then try again.
tr: Dosyaların, klasörlerin ve veritabanının boyutunu hesaplama zaman aşımına uğradı. Bu hatayı almaya devam ederseniz, lütfen eklenti ayarlarına gidin, 'Yedeklemeden önce dosyaların, klasörlerin ve veritabanının boyutunu hesapla' seçeneğinin işaretini kaldırın, değişiklikleri kaydedin ve ardından tekrar deneyin.

en: Warning: The alias already exists in storage list.
tr: Uyarı: Takma ad depolama listesinde zaten var.

en: Warning: An alias for remote storage is required.
tr: Uyarı: Uzak depolama için bir takma ad gereklidir.

en: Error:
tr: Hata:

en: Warning:
tr: Uyarı:

en: Migrate WordPress
tr: WordPress'i taşıyın

en: Restore Your Site from a Backup
tr: Sitenizi bir yedekten geri yükleme

en: Create a Manual Backup
tr: El ile yedekleme oluştur

en: WPvivid Backup Settings
tr: WPvivid Yedekleme ayarları

en: How-to
tr: Nasıl yapılır?

en: Troubleshooting
tr: Sorun giderme

en: ChangeLog
tr: Değişiklikler

en: Current Version:
tr: Şu anki sürüm:

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Backup & Restore
tr: Yedekleme ve geri yükleme

note: Description of the plugin
en: Clone or copy WP sites then move or migrate them to new host (new domain), schedule backups, transfer backups to leading remote storage. All in one.
tr: WP sitelerini çoğaltın veya kopyalayın, ardından bunları yeni ana bilgisayara (yeni etki alanı) taşıyın veya yerleştirin, yedeklemeleri zamanlayın, yedeklemeleri önde gelen uzak depolama birimine aktarın. Hepsi bir arada.

note: Plugin Name of the plugin
en: WPvivid Backup Plugin
tr: WPvivid Yedekleme Eklentisi
